Najbolji filteri za vodu

Poznate su činjenice da je flaširana voda skuplja i doprinosi zagađenju životne sredine.

Dakle, kao pametan potrošač, najbolja opcija je da pijete filtriranu vodu iz sistema za filtriranje vode u vašem domu, ali koji su najbolji filteri za vodu, koja im je cena i kakva su iskustva?

Evo 10 uobičajenih vrsta sistema za filtriranje vode kod kuće, od kojih svaki ima različite prednosti i nedostatke:

Filtracija taloga
Filtracija blokom aktivnog uglja (ACB)
Filtracija granulisanog aktivnog uglja (GAC)
Filtracija reverznom osmozom (RO)
Destilacija
Jonska razmena (IKS)
Ultraljubičasta (UV) dezinfekcija
Ultrafiltracija (UF)
Filtracija aktivirane glinice (AA)
Jonizacija

1.FILTRACIJA TALOGA
Filtracija taloga je najčešći i osnovni sistem za filtriranje vode koji se široko koristi u celom svetu za kućnu, komercijalnu i industrijsku obradu vode.

Veoma dobro deluje na uklanjanje sedimenata poput rđe, peska, prašine, mulja, teških metala i drugih velikih čestica u vodi.

Obično je sedimentni filter napravljen od topljenog polipropilena (PP) ili nabora od poliestera (koji se može prati) sa mikronom u rasponu od 1 do 100 mikrona.

Ocena mikrona ukazuje na veličinu pora filtera, niži mikroni znače jaču filtraciju (sposobnu da filtriraju zagađivače manje veličine), ali pružaju sporiji protok vode.
Može se koristiti samostalno kao rešenje za filtriranje cele kuće (POE) ili koristiti zajedno sa drugim filterima za obezbeđivanje veće filtracije.

Sedimentni filter se obično koristi kao predfilter u drugim sistemima za filtriranje vode kod kuće, kao što su filter sa aktivnim ugljem i sistem za filtriranje reverzne osmoze, kako bi se ostali filtri zaštitili od začepljenja velikim česticama.
Kako funkcioniše sedimentni filter

Način na koji deluje filter za sediment je prilično direktan.

Kada voda (koja nosi zagađivače različitih veličina) protiče kroz taložni filter veličine pora 5 mikrona, sve čestice veće od 5 mikrona će se blokirati i akumulirati na površini sedimentnog filtera, a zagađivači manje veličine kroz sedimentni filter će slobodno proći 5 mikrona.

Jednom kada se površina sedimentnog filtera potroši, jednostavno zamenite kertridž novim.

2. FILTRACIJA BLOKOM AKTIVNOG UGLJA (FCB)
Blok aktivnog uglja sastoji se od finog ugljeničnog praha koji se drži zajedno i ostaje vezan statičnim.

Veoma je efikasan u uklanjanju ukusa i mirisa hlora, hemikalija i više zagađivača u vodi.

Takođe, blok aktivnog uglja je u stanju da smanji zagađivače poput olova, isparljivih organskih jedinjenja (VOC) i mikroskopskih cista u vodi.

Oblik praha visoke poroznosti rezultira većom površinom, što mu omogućava da adsorbuje više zagađivača u vodi i spreči kanaliranje vode.
Takođe ima visoku otpornost na rast bakterija zbog male veličine pora.

Kako funkcioniše filter bloka aktivnog uglja?
Kada voda protiče kroz pore bloka aktivnog uglja, sve nečistoće veće od veličine pora mehanički se adsorbuju i akumuliraju na površini aktivnog uglja.

Istovremeno, pozitivno naelektrisani aktivni ugljen privlači sve negativno naelektrisane hemikalije poput hlora i rešava se lošeg ukusa i mirisa.

3. FILTRACIJA GRANULISANOG AKTVNOG UGLJA (GAC)
filter za voduIzvršiće sličnu funkciju kao blok aktivnog uglja, poput oslobađanja od ukusa i mirisa hlora. Granulirani aktivni ugljenik sadrži rastresite ugljenične granule koje su veće od ugljeničnog praha, što rezultira slabijom adsorpcijom zagađivača, ali već brzinom filtracije vode u poređenju sa ugljeničnim blokom.

Može se koristiti kao predfilter za zaštitu filtera ugljeničnog bloka od većih čestica i postizanje većeg uklanjanja ukusa i mirisa hlore, hemikalije i drugih zagađivača u vodi iz slave.
Velika brzina protoka vode čini ga pogodnim za upotrebu za filtriranje visokog protoka i niskog intenziteta, kao što je sistem filtracije za celu kuću na tački ulaska (POE), komercijalne i industrijske aplikacije za filtriranje, linijski filter za vodu (POU), i kao deo višestepenog sistema filtracije.

Kako deluje granulisani aktivni ugalj?
Slično bloku aktivnog uglja, ugljenične granule apsorbuju onečišćenja u vodi koja su veća od veličine njegovih pora kada prolaze kroz nju.

Granule aktivnog uglja takođe će privući hlor koji je u njega nosio negativan naboj. Takođe, sam ugljenični materijal će upiti loš ukus i miris iz vode.

GAC granule se često koriste sa KDF medijima za poboljšanje efikasnosti i životnog veka.

4. FILTRACIJA REVERZNOM OSMOZOM (RO)
filteri za vodu reeverzna osmozaObrnuta reverzna osmoza je tehnologija filtracije koja koristi polupropusnu membranu (ili RO membranu) za odvajanje neorganskih zagađivača od vode i proizvodnju najčišće vode za piće.

Sposoban je da ukloni većinu zagađivača (do 99%, uključujući minerale) iz vode, osim većine rastvorljivih isparljivih organskih jedinjenja (VOC), nekih pesticida, rastvarača i hlora.

Naravno, iza visoke intenzivne filtracije dolaze i neki troškovi poput veće cene, spore brzine filtracije i stvaranja velike količine salamure (obično odnos 3: 1 otpadne vode prema filtriranoj vodi).

Zbog svoje spore brzine filtracije vode, većina sistema za filtriranje reverznom osmozom dolazi sa rezervoarom pod pritiskom za čuvanje filtrirane vode.
RO membrana je osetljiva na hlor, pa ćete uvek videti bar jedan filter sa aktivnim ugljem u sistemu za filtriranje reverzne osmoze kao predfilter za uklanjanje hlora.

Kako funkcioniše reverzna osmoza (RO)?
U procesu reverzne osmoze, molekuli u vodi su prisiljeni da prolaze kroz polupropusnu membranu iz koncentriranije rastvorene supstance u manje koncentrovanu.

Veličina pora membrane reverzne osmoze može se smanjiti na 0,0001 mikrona, što je čini sposobnom za uklanjanje do 99% zagađivača u vodi, uključujući mikroorganizme poput bakterija i cista.

Nagomilani zagađivači na površini membrane tada će se isprati i odvoditi kao salamura (otpadne vode) da bi RO membrana bila čista i učinila da duže traje.

Filtrirana voda za piće će se zatim čuvati u rezervoaru za vodu pod pritiskom za kasniju upotrebu.

5. DESTILACIJA
Destilacija je postupak prečišćavanja vode koji se koristi od davnina.

Možda nije toliko popularan i široko korišćen kao filter sa aktivnim ugljem i filter za reverznu osmozu, ali dobro obavlja svoj posao u prečišćavanju vode.

Kako deluje destilacija vode?
Vodni destilator prvo ispari vodu zagrevanjem do tačke ključanja pomoću električne energije. Zatim se para uhvati i kondenzuje u čistu destilovanu vodu u tečnom obliku.

U procesu isparavanja i kondenzovanja, zagađivači u vodi, uključujući esencijalne minerale, ostaju i kasnije se odbacuju. Osim isparljivih organskih jedinjenja (HOS), jer će i oni biti ispareni i kondenzovani u destilovanu vodu zbog tačke ključanja niže od 100 ℃.

Ceo proces destilacije vode traje prilično dugo da bi se proizveo samo mali deo destilovane vode, što čini primenu ograničenom (uglavnom se koristi samo za industrijske procese).

6. JONSKA RAZMENA (IKS)
Jonska razmena je postupak uklanjanja neželjenih rastvorenih jona iz vode i njihove zamene drugim jonima sa istim električnim naelektrisanjem iz jonoizmenjivačke smole.

Hemijska reakcija se dešava kada voda prolazi kroz IKS posudu sa specijalizovanom smolom, bilo u šaržnom ili u kontinuiranom režimu.

Postoje dve vrste procesa razmene jona, a to su postupak razmene katjona (za pozitivno naelektrisane jone) i proces razmene anjona (za negativno naelektrisane jone).

U tretmanu vode, dva procesa razmene jona se obično koriste za omekšavanje i deionizaciju vode, poput demineralizacije, apsorpcije kiseline i uklanjanja metala.

Kako funkcioniše razmena jona?
U procesu omekšavanja vode, IKS smola sa pozitivno naelektrisanim natrijumovim ionima će uhvatiti pozitivno naelektrisane jone kalcijuma i magnezijuma u ​​vodi i osloboditi natrijumove jone u vodu radi razmene.

Dok je za proces dejonizacije, on može menjati pozitivno naelektrisane jone (katione) ili negativno naelektrisane jone (anjone).

U procesu razmene anjona, negativno naelektrisani joni u vodi poput fluorida, arsena, nitrata, uranijuma, sulfata i drugih uklanjaju se i zamenjuju sa drugim poželjnim negativno naelektrisanim jonima poput hlorida (CI‾).

A kada se kapacitet jonoizmenjivačke smole u ​​potpunosti iskoristi, biće podvrgnut procesu koji se naziva regeneracija radi vraćanja početnog stanja u IKS smoli koristeći regenerant poput rastvora natrijum hlorida i hlorovodonične kiseline.
Omekšavanje vode i dejonizacija se često koriste u sistemu za filtriranje vode kod kuće, zajedno sa drugim tehnologijama filtracije kao što su reverzna osmoza (RO) i aktivni ugljen.

Proces razmene jona je efikasan u uklanjanju rastvorenih neorganskih zagađivača, ali je slab u odnosu na organske zagađivače i mikroorganizme.

7. ULTRALJUBIČASTA (UV) DEZINFEKCIJA
U tretmanu vode, ultraljubičasta tehnologija (UV lampe)se često koristi za ubijanje mikroorganizama poput virusa, kriptosporidijuma, protozoa, cista, E. coli, koliformnih bakterija, infektivnih, tifusne groznice, giardije, hepatitisa i bakterija u vodi iz privatnih bunara, jezera, potoka i kišnice .

Takođe se može koristiti za borbu protiv mikroorganizama otpornih na hlor, kao što je Criptosporidium, za komunalno prečišćenu vodu.

UV zrak ultraljubičaste lampe oštetiće i uništiti 99,99% mikrobioloških zagađivača u vodi koji mogu izazvati bolest, pružajući vam mir u svakodnevnom konzumiranju vode za piće.

Međutim, UV lampa je uvek dodatna zaštita, a ne filter za vodu, pa vam je i dalje potreban sistem za filtriranje vode da biste filtrirali zagađivače i hemikalije u vodi.

Kako deluje ultraljubičasta (UV) dezinfekcija?
Kada voda koja sadrži mikroorganizme prođe kroz odeljak UV lampe, energija UV zraka koja se emituje iz lampe oštetiće ćelije mikroorganizama i ubiti ih ili deaktivirati.

Mikroorganizmima sa debljim ćelijama će biti potrebna UV snaga lampe veće snage da bi ih sterilisali.

Budući da UV zrak putuje samo u pravoj liniji, neophodno je prvo filtrirati sedimente i druge zagađivače u vodi koji mogu blokirati ili raspršiti UV zrak koji rezultira preživljavanjem mikroorganizama.

Najbolje je postaviti sistem UV dezinfekcije u poslednji deo kućnog sistema za prečišćavanje vode radi najbolje efikasnosti.

8. ULTRAFILTRACIJA (UF)
Tehnologija ultrafiltracije koristi hidrostatički pritisak da bi prisilila vodu koja teče kroz submikronsku polupropusnu UF membranu (obično napravljenu od 0,01 do 0,5 mikrona šupljih vlakana) da bi filtrirala većinu zagađivača u vodi.

UF membrana od malih mikrona (0,01 do 0,02 mikrona) takođe je sposobna da ukloni mikroskopske zagađivače poput parazita, bakterija i virusa, zadržavajući pritom neophodne minerale.

Kako UF membrana ne može da filtrira rastvorene čvrste materije u vodi, pogodna je samo za obradu vode sa malom koncentracijom ukupnih rastvorenih čvrstih materija (TDS).

UF membrana šupljeg vlakna ima visoku otpornost na hemikalije poput hlora, omogućava joj filtriranje vode koja se prečišćava bez oslanjanja na aktivni ugljen kao predfilter.

Ali za tretman vode za piće, ultrafiltracija se obično kombinuje sa drugim tehnologijama filtracije kao što su sediment, aktivni ugljen i filtracija reverzne osmoze da bi se pokrili njegovi nedostaci i da bi se pokrili nedostaci drugih kako bi se efikasnije radilo.

Tehnologija ultrafiltracije se takođe često koristi u industrijskoj primeni i procesu reciklaže otpadnih voda.

Kako deluje ultrafiltracija (UF)
Mehanizam ultrafiltracije sličan je filtraciji reverznom osmozom.

Kada voda koja prolazi kroz polupropusnu UF membranu šupljih vlakana veličine pore 0,01 mikrona, svi zagađivači u vodi veće od 0,01 mikrona se blokiraju i akumuliraju na spoljnoj površini membrane, ostavljajući čistu pitku vodu.

9. FILTER AKTIVIRANE GLINICE (AA)
Aktivirana glinica je vodeni filter napravljen od visoko adsorptivnog poroznog aluminijumskog oksida (boksita) koji je posebno dizajniran za uklanjanje fluora, arsena, selena i talijuma u ​​vodi.

Često se koristi u sistemu za filtriranje vode kod kuće za lečenje fluorisane vode iz slavine.

Pre nego što se filter za aktiviranu glinicu može koristiti za uklanjanje zagađivača, prvo mora da prođe postupak inicijalizacije, koji uključuje ispiranje i hemijski tretman na podlozi sa aktiviranom glinicom.

Kako funkcioniše filter sa aktiviranom glinicom
Kada voda iz slavine protiče kroz filter materijal koji se sastoji od granula aktivirane glinice, fluoridi se adsorbuju na površini aktivne glinice.

Količina adsorpcije fluorida zavisi od vremena kontakta između vode iz slavine i aktiviranog glinice.

10. JONIZACIJA
Jonizator vode (poznat i kao alkalni jonizator) koristi metod tretmana vode koji se naziva jonizacija vode (ili elektroliza vode) za promenu molekularne strukture vode kako bi se proizvela jonizovana alkalna voda bogata antioksidantima (za potrošnju) i oksidirajuća jonizovana kisela voda ( za spoljnu upotrebu poput čišćenja i dezinfekcije).

Jonizatori vode takođe vam omogućavaju da podesite pH izlazne vode na željeni nivo (između 3 i 12).

Kako funkcioniše jonizacija vode
Prvo će dolazna voda iz slavine proći kroz unutrašnji filter da smanji neke zagađivače i hemikalije, ali ostavljajući neke nečistoće u vodi da bi jonizator vode pravilno funkcionisao.

Zatim će voda teći do niskonaponske ploče koja sadrži pozitivnu i negativnu elektrodu da bi prošla proces koji se naziva elektroliza vode.

Tada će dve elektrode sa različitim polom (pozitivnim i negativnim) privući teške metale, minerale i druge nečistoće u vodi u skladu sa svojim električnim naelektrisanjima.

Kationi i pozitivno naelektrisani joni odlaziće na elektrode sa negativnim polovima da bi stvorili alkalnu vodu. Anioni i negativno naelektrisani joni odlaziće na pozitivnu polnu elektrodu da bi stvorili kiselu vodu.

Proces jonizacije takođe razdvaja kiseonik i vodonik u vodi, što rezultira i alkalnim (OH-) i kiselim (H +) bogatim antioksidantima.

REZIME

Ukoliko imate potrebu za instaliranjem nekog od filtera za vodu u vašem stanu u svakom moentu nas možete pozvati za besplatan savet. Takođe, nudimo Vam sve vrste filtera, sisteme reverzne osmoze, kako za kućnu tako i za komercijalnu upotrebu za sve vrste tretmana voda.

VRSTE TRETMANA ZA VODU - FILTERI KUĆIŠTA PATRONI ULOŠCI

Super User Vrste tretmana za vodu 16718
Reverzna osmoza se zbog sve nižih cena sve više koristi u kući za prečišćavanje i odstranjivanje neorganskih minerala soli i ostalih nečistoća u cilju poboljšanja izgleda, ukusa i ostalih svojstava vode . Sistem reverzne osmoze ( aparat ) zahteva održavanje kvaliteta membrana i jonske ispune . Neophodna je upotreba...
Super User Vrste tretmana za vodu 14891
Mehanički filteri za vodu Mehanički filteri za vodu koriste sito za uklanjanje neželjenih supstanci iz vode. Za razliku od sita, filter potencijalno može ukloniti čestice mnogo manje od rupa kroz koje prolazi voda. Princip rada Filter za vodu uklanja nečistoće smanjenjem kontaminacije vode koristeći finu fizičku...
Super User Vrste tretmana za vodu 5737
Deferizacija vode Procesom deferizacije vrši se uklanjanje gvožđa (Fe) i mangana (Mn) iz vode . Uklanjanje arsena i vodonik-sulfida takođe se može izvršiti pomoću deferizera. Proces se odvija punjenjem katalitičko-filter mase koja katalitički oksidira rastvoreno gvožđe (Fe) i mangan (Mn) u nerastvorljivi oblik...
Super User Vrste tretmana za vodu 11565
Omekšavanje vode ( uklanjanje kamenca iz vode ) je proces smanjenja sadržaja soli kalcijuma i magnezijuma, u slučaju kada se u postojeći sistem vodosnabdevanja uključuje voda iz novog izvorišta sa većom tvrdoćom. Omekšivači Omekšavanje vode je postupak zamene jona kalcijuma (Ca) i magnezijuma (Mg) iz soli tvrdoće...
Super User Vrste tretmana za vodu 8883
Demineralizacija vode Demineralizovana voda popularno je poznata kao destilovana voda. Demineralizacija vode ima primenu u domaćinstvima, automobilskoj industriji , matelnoj industriji, u prehrambenoj industriji, kao i u proizvodnji alkoholnih pića. Takođe, demineralizovana voda ima široku primenu u hemijskim i...
Super User Vrste tretmana za vodu 4894
Denitrifikacija vode Najčešći izvori nitrata u podzemnoj vodi su poljoprivredno đubrivo i đubrivo za travu ili razgradnja septičkog otpada. Prisustvo nitrata može biti veoma štetno za ljude sa respiratornim problemima, kako za starije tako i za decu. Bakterija u digesivnom traktu može pretvoriti nitrat u nitrit....
Super User Vrste tretmana za vodu 6337
UV lampe - Sterilizacija i dezinfekcija vode UV lampa za vodu - sistem je za dezinfekciju koji ubija bakterije, viruse i druge žive organizme, ko i da vrši kompletnu dezinfekciju vode , ali neće ukloniti nikakve hemijske zagađivače. Reverzna osmoza ukolanja zagađivače, ali uz UV lampu uučiniće vodu sigurnom od...
Super User Vrste tretmana za vodu 7154
Kada je amonijak u vodi fizičko-hemijski procesi za njegovo uklanjanje su: Izmena jona ( jonska izmena - prirodni zeolit). Jonska izmena je postupak koji obuhvata upotrebu jonskih izmenjivača koji mogu povezati jone iz rastvora, a otpuštati jednu (ekvivalentnu) količinu vlastitih jona. Hemijska oksidacija Amonijak se...
Super User Vrste tretmana za vodu 18752
Hlorisanje vode je proces dodavanja hlora (Cl2) ili hipohlorita u vodu. Ovim procesom se vrši dezinfekcija vode hlorom , odnosno ubijaju se bakterije ili drugi mikroorganizmi Koja je upotreba natrijum hipohlorita? Natrijum hipohlorit se široko koristi. Na primer, u poljoprivredi, hemijskoj industriji, industrija...
Super User Vrste tretmana za vodu 10399
AKTIVNI UGALJ | FILTERI ZA VODU SA AKTIVNIM UGLJEM Filteri sa aktivnim ugljem se koristi za filtriranje vazduha i gasova ( prečišćavanje vazduha, za prečišćavanje biogasa, uklanjanje mirisa, prečišćavanje dimnih gasova, prirodno prečišćavanje, filtriranje pare rastvarača), filtriranje vode (prečišćavanje vode za...
Super User Vrste tretmana za vodu 3861
Jonska izmena i aktivni ugalj Boja u vodi obično je posledica gvožđa i mangana ili organskih jedinjenja (često iz tresetne vode). Boja vode se može smanjiti pomoću specijalizovanih jonoizmenjivačkih smola, odnosno jonske izmene. Odakle dolazi boja? Boju u vodi (nakon što je filtrirana) obično uzrokuju jedinjenja...
Super User Vrste tretmana za vodu 26794
Ispitivanje odnosno analiza vode za piće može biti fizička, hemijska , bakteriološka i mikroskopska. Fizički testovi vode ukazuju na svojstva koja se mogu otkriti čulima. Hemijska analiza i ispitivanje vode: utvrđuju se količine mineralnih i organskih supstanci koje utiču na kvalitet vode. Bakteriološka ispitivanja...
Super User Vrste tretmana za vodu 7269
Istaložena voda , u cilju daljeg prečišćavanja propušta se kroz peščani filteri koji zadržava sva suspendovana i plivajuća tela kao i 95 - 99% bakterija. U upotrebi su: Spori peščani filteri za vodu Brzi peščani filteri - Gravitacioni Brzi peščani filteri - Pod pritiskom Dijatomejski filteri Iako je opšta težnja da...
Super User Vrste tretmana za vodu 2618
Prečišćavanje vode aeracijom Proces aeracije u praksi prečišćavanja vode ugalavnom se koristi iz sledećih razloga: Da redukuje ukus i miris vode. Da redukuje korodivnost vode. Da omogući odvajanje i odvođenje nepoželjnih gasova iz vode, kao što su ugljen-dioksid i sumpor-vodonik. Da vodu obogati kiseonikom iz...
Super User Vrste tretmana za vodu 2032
Gvožđe i mangan mogu biti u oksidovanom i redukovanom stanju. UKLANJANJE GVOŽĐA IZ VODE Ako se gvožđe nalazi u zemlji, obično je u oksidovanom stanju u obliku nerastvorljivih jedinjenja. Međutim, ako takvo zemljište dođe u dodir sa vodom, u kojoj zbog dekompozicije organskih materija dolazi do smanjivanja...
Super User Vrste tretmana za vodu 6626
Dezinfekcija vode je metoda ili postupak za uklanjanje, deaktiviranje ili ubijanje patogenih mikroorganizama. Mikroorganizmi se uništavaju ili deaktiviraju, što rezultira prestankom njihovog rasta i razmnožavanja. Kada se mikroorganizmi ne uklone iz vode za piće, upotreba vode za piće uzrokovaće da ljudi obole....
Super User Vrste tretmana za vodu 4622
Koje su dozvoljene granice neorganskih materija u vodi u redovnim prilikama, kakva l aboratorijska analiza vode može biti i gde uraditi ispitivanje vode ? Ispitivanje odnosno analiza vode za piće može biti fizička, hemijska , bakteriološka i mikroskopska. Fizički testovi vode ukazuju na svojstva koja se mogu otkriti...
Super User Vrste tretmana za vodu 7501
Poznate su činjenice da je flaširana voda skuplja i doprinosi zagađenju životne sredine. Dakle, kao pametan potrošač, najbolja opcija je da pijete filtriranu vodu iz sistema za filtriranje vode u vašem domu, ali koji su najbolji filteri za vodu, koja im je cena i kakva su iskustva ? Evo 10 uobičajenih vrsta sistema...
Super User Vrste tretmana za vodu 4954
Firma Tehnomed doo na tržištu postoji još od davne 1991 godine. Bavimo se prodajom, servisom i održavanjem filtera za vodu, kako industrijskih, tako i kućnih filtera za prečišćavanje vode. Vršimo sve tretmane vode za kućnu i komercijalnu upotrebu. Gde se koriste industrijski filteri za vodu? Industrijski filteri za...
Super User Vrste tretmana za vodu 5057
Ugradni filteri za vodu ispod sudopere sada su efikasniji nego ikad. Neki zagađivači koji su se prethodno uklanjali iz vode samo uz pomoć sistema reverzne osmoze sada su blokirani ovim filterima. Ali da li ste znali da za razliku od sistema reverzne osmoze , ispod filtera za sudopere ne nastaje otpadna voda? U...
Super User Vrste tretmana za vodu 3702
Tretman bunarske vode Ako saznate da je voda iz vašeg bunara zagađena, onda ne brinite toliko. Za to postoji puno mogućnosti lečenja odnosno tretmana vode. Morate imati na umu da ne postoji nijedna opcijaa tretmana koja će moći da reši sve vrste problema odjednom. Tretman vode nije samo zbog zagađivača. Neki ljudi...
KUĆNI UGRADNI FILTERI - BOKALI ZA VODU ZA SLAVINU Depural filter, je filter vode za pice koji je dizajniran da se direktno konektuje na kuhinjsku slavinu. Poseduje univerzalni konektor za direktno povezivanje na skoro sve tipove slavina. DEPURAL je filter koji kada je to potrebno može da se konektuje ili ukloni sa...
Super User Vrste tretmana za vodu 2869
Kao što ime sugeriše, patron kertridž filteri su filteri ( patroni ) koji filtriraju vodu do naznačene Micron ocene. Ovo se postiže specijalno dizajniranim elementima kertridža koji se nalaze unutar posude filtera . Ocene filtera Micron kertridža Svi kertridž filteri imaju mikronske ocene koje ukazuju na najmanju...
Super User Vrste tretmana za vodu 4270
Veličina kućišta filtera za vodu Iako postoje specijalni filteri, većina kućište filtera za vodu je napravljena u jednoj od nekoliko standardnih veličina: 2,5” x 10” za male sisteme 2,5” x 20” za veće sisteme ili mala domaćinstva 4,5” x 10” za male i srednje kuće i mala preduzeća 4,5” x 20” za celu kuću i...
Super User Vrste tretmana za vodu 2927
Klasično kućište filtera za vodu proizvodi se u SINGL i DUPLEX verziji. U kombinaciji sa odgovarajućim patronama koriste se za različite vrste filtriranja. Takođe se koriste za vodu koja je PH neutralna. Kućište filtera za vodu može biti napravljeno u jednoj od nekoliko standardnih veličina: 2,5” x 10” za male...
Kućište filtera sa mesinganom glavom je otpornije na spoljne mehaničke uticaje i podnose veći pritisak vode pa su takva kućišta filtera za za vodu pogodna za korišćenje u zanatskim i industrijskim objektima. Filter za taložnu vodu u celoj kući se koristi za stvaranje višeslojnog sistema filtracije koji uzima...
Ako filtriranje vaše linije za hladnu vodu nije dovoljno dobro, nudimo ova visokotemperaturna kućišta koja mogu da izdrže temperature vašeg bojlera za toplu vodu. Sada se i vod tople vode može filtrirati. Samo imajte na umu da su kućišta od nerđajućeg čelika ocenjena za više temperature (do 300°F) i da će bolje...
Super User Vrste tretmana za vodu 2113
Omekšavanje vode ( uklanjanje kamenca iz vode ) je proces smanjenja sadržaja soli kalcijuma i magnezijuma, u slučaju kada se u postojeći sistem vodosnabdevanja uključuje voda iz novog izvorišta sa većom tvrdoćom. OMEKŠIVAČI VODE Omekšivači vode su jedinice, odnosno uređaji koji se koriste za omekšavanje vode...
  • Reverzna osmoza

    Reverzna osmoza koristi postupak kojim se preokreće protok vode u prirodnom procesu osmoze, tako da voda prelazi iz koncentrisanijeg rastvora u razređeniji rastvor kroz polupropusnu membranu. Pre i post filtri su često ugrađeni zajedno sa membranom reverzne osmoze.
    Filter reverzne osmoze ima veličinu pora probližno 0,0001 mikrona
    Reverzna osmoza ima vrlo visoku efikasnost u uklanjanju protozoa.
    Sistemi reverzne osmoze imaju vrlo veliku efikasnost u uklanjanju bakterija.
    Reverzna osmoza ima vrlo visoku efikasnost u uklanjanju virusa.
    Sistemi reverzne osmoze ukloniće uobičajene hemijske zagađivače (joni metala, vodene soli, ...), uključujući natrijum, hlorid, bakar, hrom i olovo a može samnjiti arsen, fluorid, radijum, sulfat, kalcijum, magnezijum, kalijum, nitrat i fosfor.
  • Firma TEHNOMED se bavi prodajom, ugradnjom i održavanjem sistema za reverznu osmozu, kako onih kućnih, tako i kompleksnijih industrijskih sistema.